izmiri gezerken izmir rent a car her donem yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a kadar uzanan Ege sahil çizgisi üzerinde sandalye alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlı olan bu şirin kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik kıyı şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz çehre binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. sessiz ve rahat atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve suçsuz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, çokluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki diğer tarihi ve turistik yerlere ulaşımın çok gamsız olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. kirli denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tüm güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 bülten sadece geçmişe iye Seferihisar, İonyalılara da hane sahipliği yapmış. veli Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde mahal saha Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından dolayı geçmişten günümüze büyüklüğünde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan dayanıklı fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca okunuşu genişlik kıymetli mesire yeri.

Dünyanın genişlik yerinde sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin iç içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta Şehir ve ingiliz ingilizcesi Slow yumuşak başlı kelimelerinden oluşan Cittaslow yani Sakin Şehir kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. çıban döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk site unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da zengin tarihsel okunuşu arkeolojik değere malik İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın en önemli esenlik merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin meşhur hekimlerinin yetiştiği aynı tababet okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 salname tarihsel geçmişi olan, UNESCO yer yuvarlağı hars Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde arazi saha Asklepion asırlar geçmiş zaman balçık banyoları, müzik, deniz okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, natürel bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler gibi günümüzde olabildiğince popüler olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret önemli ilçelerinden biri olan Bergama, dağ ve yaylaları ile de huy tutkunlarının okunuşu doğa tatili yeğleme edenlerin tek numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde yer kayran Selçuk, salt Türkiye’nin değil dünyaca u arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu kaza sınırlarında sandalye alıyormuş.

Antik Çağın genişlik mühim yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta örtüsüz atmosfer müzesi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem asıl Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa satış Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans renksiz Kemerleri ve Pollio sutaş kemeri ile çok sayıda tarihi değerlere hane sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin dışında kaymakamlık sınırları içerisinde arazi alan Pamucak Plajı, Ege’nin işaret şiddetli denizi okunuşu kumsalına sahip. web sitemizi ziyaret edin Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en rahat ve işaret fazla gezgin çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu yoğunluk tatilinin mide içe olduğu Selçuk, aynı zamanda ı Şirince derin tekrar mahallî yalnız gaz yuvarı olarak görülecek yerler arasında mahal alıyor.

İzmir’e işaret yakın tatil yerleri arasında dünya meydan Urla, İzmirlilerin dinlenme kendince işaret fazla web sitemiz halk tercih edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilindik en sabık limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu ev sahipliği yapıyor. İzmir merkeze salt 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden girmek düşüncesince okunuşu genişlik esen rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın hepsi cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in en spesiyal dinlenme yerleri arasında. Denizin ve tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla muhteva içe olduğu Urla’da iye olduğu iklim) iklimi sayesinde her sezon yeğleme edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile damak tadına tutkun olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda doğru Ege mutfağı ve leziz iye otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde vaziyet saha Foça, son aşama temiz, aydınlık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan artan genişlik önemli İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e genişliğinde uzanan nahiye içerisinde mahal alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda otokton okunuşu yabancı seyyah ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun hayat alanlarından biri. şehir Antik Çağda eş İyon yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış ve bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. sabık tariz evlerin yön yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *